02128014060
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yangın Kapısı

Anasayfa » Yangın Kapısı

YANGIN KAPISI

Günümüzde bina inşaatlarına başlanmadan önce her proje için belirli unsurların tamamlanmış ve çizimi yapılmış olması gerekmektedir. Yangın merdivenleri de artık her yapı için gerekli olarak eklenmesi şart koşulmaktadır. Yangın merdivenleri yapımı sırasında malzemelerin bu sisteme yönelik özel malzemeler kullanılması gerekmektedir. Yangın kapısı da aynı şekilde özel bir malzemeden üretilmesi gerekmektedir. Güvenlik alanı olarak belirtilen yangın merdivenlerinde yangın kapısı için seçilecek malzeme ve yangın kapısı kullanılışı oldukça önemlidir.

Yapı içerisinde olası bir yangın esnasında herkes gerekli çıkış olan yangın merdivenlerine yönelmektedir. Bu noktada yangın kapısının özellikleri doğru bir şekilde olmalıdır. Bir yangın kapısı olası bir ısıya ve yangın alevine karşı dayanıklı ve korunaklı bir yapıda olmalıdır. Yangın kapısı kapalıyken dahi içeride yer alan ısı, duman ya da alev gibi etmenleri engellemesi gerekmektedir. Bu sayede yangının ilerlemesini hava akışını keserek engelleyebilir. Isıya karşı en üst noktalara kadar dayanıklı olan çelik malzemelerden üretilen yangın kapısı ürünleri ile olası bir yangın durumunda, kişiler yangın kapısı ile uğraşmak zorunda kalmamalıdır.

Yangın kapısı yalnızca bir kaçış noktası değildir. Aynı zamanda yangının ilerlemesini engellemek de bir noktaya kadar yangın kapısının görevi olmaktadır. Yangın kapısı, doğru bir malzemeden üretilmiş ise yangını belirli bir sıcaklığa kadar tutar. Bu noktada hava akışını kesmesi nedeniyle yangından oluşan ısı ve alevler dış alana ulaşamaz ve başka noktalara sıçrayamaz. Gerekli müdahalelerin zamanında yapılmasıyla birlikte yangın hızlı ve en az zarar ile söndürülmüş olmaktadır.

Yangın kapısı üretimlerinde ilk aşamadan son aşamaya kadar ısı dayanıklılık testleri bulunmaktadır. Bu sayede ana malzemeye ek olarak kullanılan malzemelerin ısıyı ne kadar tutabildiği gözlemlenmektedir. Yangın kapısı için gerekli tüm yönerge ve standartların doğrultusunda üretilen kapı sistemleri, en üst güvenlik önlemleri ile donatılmaktadır. Kişilerin olası bir yangın durumunda kendilerini koruması için ilk güvendikleri nokta yangın kapısı olması için en üst düzey ürünleri sizlere ulaştırmaktayız. Kalite ve standartlardan ödün vermeden üretilen tüm ürünlerde ekstra koruma ve güvenlik her zaman odak noktası olmaktadır.

Yangın Kapısı sertifikalı; 90 dakika ve 120 dakika yangına dayanıklı duman sızdırmazlık contası, panik barlı yanmaz fitilli, yaylı, menteşeli, istenilen ral renklerinde 1.2 mm kanat 1.5 mm kasa dkp saçtan imal edilen tek kanat ve çift kanat kaliteli yangın kapıları imal ediyoruz. İstanbulun her bölgesine adet sınırı olmaksızın direk üreticiden montajımız vardır.