02128014060
tren
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kale Hidrolink 3 Numara (KD002/20-002)

18 Aralık 2018
403 kez görüntülendi

Kale Kilit Kapı Hidrolikleri ile Tanışın

Birbirinden farklı şekillerde aynı amaca hizmet eden kilit tasarımları arasından en kullanışlı olanlardan biri. Hidrolik sistem detayı ile hazırlanan kilit tasarımları son derece efektif ve kolay uygulama imkânı ile karşımıza çıkıyor. Her sene 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yapan Kale Kilit, kapı hidrolik ürünleri de sunuyor. Kaliteden ödün vermeyerek kapı hidrolikleri ile de müşterilere hizmet veriliyor. Ürün çeşitliliği sayesinde her ihtiyaca uygun hidrolik kapı itici tasarımları Kale Kilit bünyesinde yer alıyor

Her bir üründe olduğu gibi kapı hidroliklerinde de modern tasarım ve gelişmiş teknoloji sayesinde kaliteden ödün vermeyerek tasarımlar gerçekleşiyor. Gerekli vakitlerde doğru biçimde bakımları yapıldığı zaman çok uzun yıllar boyunca çalışacak olan Kale Kilit kapı hidrolikleri müşterileri memnun etme konusunda kendini kanıtlamıştır.

Kapı Hidrolikleri Nasıl Çalışır?

Kapı hidrolik ürünleri, kapıların kontrollü bir biçimde açılıp kapanmasında yardımcı olan ürünlerdir. Ağır kapıların kapanırken çarpmaması için önemli bir detaydır. Dış kapı hidrolik fiyatları, hidroliğin takılacak olduğu kapının ağırlığı ve kapının yapısının detaylarına bağlıdır. Kapı hidrolik sisteminin faydaları arasında, kapının açılış ve kapanış hızının aynı ivmede olmasını sağlamak yer alır. Bu mekanizmanın çalışma şekli ise şöyledir;

  • Bir kişi hidrolik bulunan kapıyı manuel olarak açar.
  • Kapının açılması için harcanan güç kapı hidroliği içerisinde depolanır.
  • Bu depolanan enerji sayesinde hidrolik, kapının yavaşça, çarpmadan kapanmasını sağlar.
  • Kişinin kapıyı kapatmak ile uğraşması gerekmez.

Kapı hidrolikleri pratikliğine ek olarak güvenlik açısından da önem arz eden ürünlerdir. Kapı hidrolik ayarı doğru şekilde yapılmaz ve kapı çok sert kapanırsa, kapıda yer alan cam hasar görebilir ya da kırılabilir. Aynı şekilde eğer bu ayar çok yavaş olacak şekilde yapılırsa da sorunlar oluşur. Genellikle binaların giriş kapılarında kullanılıyor kapı hidrolikleri. Eğer bir kişi binadan çıktıktan sonra kapı çok yavaşsa uzun süre açık kalacak demektir. Bunun sonucunda da istenmeye kişiler için binalara giriş yapabilme imkânı doğar.

Kapının kapanma hızını ayarlamak için, hidrolik sistemin bulunduğu mekanizma üzerindeki vidayı çevirmek gerekir. Saat yönünde çevirdiğiniz zaman kapı kapanma hızı azalırken, saat yönünün tersine doğru çevirdiğiniz zaman da kapının kapanma hızı artacaktır.

Kapı Hidrolik Çeşitleri

Çeşitli ayarlama özelliklerine sahip olan hidrolik mekanizması türleri arasından ihtiyacınıza göre size en uygun olanı seçmeniz hiç de zor olmayacaktır. Kale Kilit bünyesinde kapı hidrolik çeşitleri arasında 2 numara, 3 numara, 2-5 numara, 4 numara ve 5 numara hidrolikler yer alıyor. Ayrıca gömme raylı hidrolik, paslanmaz kapaklı raylı hidrolik ve güç ayarlı 2-5 numara kapı hidrolik çeşitleri bulunuyor. Kapı hidroliği 3 numara, ayarlanabilen sistemi sayesinde kapının kapanma anındaki hız ve güç sizin kontrolünüzde oluyor. Güvenle kullanabileceğiniz bu ürün ayrıca paslanmaz yapısı ile de büyük bir avantaj sağlıyor.

Bir diğer ürün olan kapı hidroliği 5 numara ise standart tipte ve gümüş renge sahip bir model. Bu hidrolikte kullanılan malzeme çelik ve ağırlığı 80 ile 120 kg olan kapılarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Kapı hidrolik fiyatları, mekanizmanın sahip olduğu özelliklere değişim gösterir. Bu özellikler arasında kullanılan malzeme, kurulum, uyguladığı sistem gibi detaylar yer alır.

Kapı Hidrolikleri Hakkında Detaylar

Kapı hidrolik yayı, mekanizmanın çalışmasında en etkili faktördür. Kapı hidroliğinin çok daha uzun ömürlü olması için bu yaya belirli zamanlarda bakım yapmak doğru olacaktır. Hidrolik mekanizma içerisinde yer alan ve bütün sistemin çalışmasını sağlayan bir yağ bulunur. Bu yağ bir zaman sonra donabilir ve böylece işlevini yitirebilir. Hidrolik mekanizma içerisinde yer alan bu yağ alan belirli zamanlarda temizlenmeli ve yağ yenilenmelidir. Kapı hidroliği sertlik ayarı mekanizma üzerindeki vidalar sayesinde yapılır. Bu ayar sonucunda sistemin bağlı olduğu kapının ne kadar hızlı ya da yavaş kapanacağını belirleyebilirsiniz.

Genellikle cam kapılar için bu sertlik ayarı yapıldığında kapının olabildiğince yavaş kapanmasının sağlanması gerekir. Hasar görme ihtimalinin düşük olduğu çelik, demir ya da ahşap kapılarda cam kapıda olduğu derecedeki yavaşlığa gerek kalmaz. Kapı arkası hidrolik sistemi monte edilmiş bu tip kapıların hızlı bir şekilde kapanması sağlanabilir. Ama tabii ki yine de kapıya zarar vermeyecek bir sertlik ayarı yapılması en doğru seçim olur.

Kapı hidrolikleri elektrik enerjisi ile çalışan bir sistem değildir. Kişi manuel olarak kapıyı açtığında hidrolik yayının sıkışması ile oluşan enerji sayesinde çalışan bir mekanizmadır. Bu mekanizma içerisinde sistemin çalışmasını sağlayan özel bir yağ da yer alır. Kapı açılırken açan kişinin harcadığı güç mekanizmada toplanır ve kapanma esnasında bu güç mekanizma tarafından harcanır. Böylece ekstra bir elektrik enerjisi kullanmadan, enerjiden tasarruf edilerek kullanılan bir sistemdir.

Soğuk havalarda binadan çıkış yapıldığında kapının açık kalabilir ve bunun sonucunda da içeriye o soğuk havanın girme şansı vardır. Hidrolik sistemler sayesinde kapı kendiliğin kapanacağı için bu problem oluşmayacaktır. Aynı şekilde, sıcak havalarda klima ile serinleyen alana, yine kapının açık kalması sebebiyle sıcak hava girebilir ve klima daha da çok çalışmak zorunda kalabilir. Hidrolik kapılar kendi kendine kapanacağı için içeri sıcak hava girmez ve yine bir enerji tasarrufu yapma imkânı ortaya çıkar

Satın Almak İçin Bize Ulaşın
Whatsapp
Fatih UYSAL
Fatih UYSAL
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1